QR kód - Ale čo to vlastne je?

moderne vizitkyInovácie neustále pribúdajú. Jednou z inovácií, ktoré stoja za zmienku je aj QR kód, ktorý v sa v súčasnosti stáva populárnym vďaka jeho praktickému využitiu. Ale čo to vlastne je?

qr kod na vizitkeQR kód alebo QR Code je dvojrozmerný čiarový kód, ktorý bol v roku 1994 vyvinutý japonskou spoločnosťou Denso-Wave. Jeho jedinečnosť spočíva v rýchlom dekódovaní, podľa ktorého dostal aj svoje meno – Quick Response (Rýchla odpoveď).

Použitie je jednoduché. QR kód stačí zosnímať kamerou alebo fotoaparátom s príslušným softvérom a ten následne dekóduje kód na informáciu, ktorá je v ňom obsiahnutá.

V Japonsku sa QR kód rýchlo zapracoval do každodenného života. V súčasnosti je čoraz častejšie štandardom, že mobilné telefóny so vstavanými fotoaparátmi sú od výrobcov dodávané so softvérom, ktorý je schopný QR kód rozpoznať.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že QR kódy sa postupne stávajú bežnou súčasťou každého imidžu firmy. Držte preto aj vy krok s dobou. Máte vizitky a nemáte na nich QR kód vašej spoločnosti? To predsa nie je žiadny problém. Ozvite sa nám a my pre vás QR kód vytvoríme a aplikujeme ho do vášho dizajnu.

 

Kontaktujte nás pre viac informácií alebo s Vašou otázkou.

Buďte stále o krok pred vašou konkurenciou. 

Mobil: +421 904 308 882
Email: stretnutie@wapp.sk
Email: informacie@wapp.sk
Email: account@wapp.sk

> Formulár pre cenovú ponuku
> Formulár pre osobné stretnutie